DZIEŃ DZIECKA

01.06.2015r. w naszej szkole tradycyjnie obchodziliśmy święto Dnia Dziecka. Jednak w tym roku dodatkową atrakcją był również Dzień Tańca, który rozpoczął obchody.

Pierwszorzędnie wystąpiła klasa III gimnazjum jako organizatorzy imprezy, prezentując wszystkie rodzaje tańca. Następnie odbył się konkurs na najlepszy taniec, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie od klasy ,,0” do II gimnazjum. Wyniki konkursu jury zaprezentowała następująco:

W kategorii klas IV SP - III gim. na podium znaleźli się:

I miejsce-klasa V

II miejsce-klasa IIa vs I gim.

III miejsce-klasa I i IIb

SPORTOWE POTYCZKI KLAS GIMNAZJALNYCH

Drugą częścią obchodów Dnia Dziecka były gry i zabawy na świeżym powietrzu. Pierwszą kategorią zawodów były „wyścigi rzędów”, każda klasa wystąpiła w postaci dziesięcioosobowej drużyny.

Najwyższy wynik uzyskała klasa IIa.

Następną konkurencją były zawody w skakaniu na skakance. Każda klasa wybierała dwóch reprezentantów, którzy pracowali na sukces swojej drużyny. Tutaj mistrzami okazali się uczniowie z IIb.

Po podsumowaniu punktów w tej kategorii zwycięzcami została klasa:

I miejsce- IIa uzyskując wynik 28 punktów,

tuż za nimi:

II miejsce- IIb z wynikiem 26 punktów ,

III miejsce-III gim. 21 punktów,

IV miejsce- I gim. 19 punktów.

Kończącą konkurencją obchodów Dnia Dziecka, były miedzy klasowe zawody piłki nożnej. Wszystkie klasy w postaci ośmioosobowej drużyny rozegrały mecze każdy z każdym po 5 min.

Wyniki prezentują się następująco:

I miejsce-IIa

II miejsce-III

III miejsce-IIb

IV miejsce-I

Dzięki naszym nauczycielom, którzy zaangażowali się w organizację uroczystości wszystkie „dzieciaki i dzieciuchy” szczęśliwie przeżyły swoje święto.

SPORTOWE POTYCZKI KLAS IV-VI SP

W dniu 01.06.2015 uczniowie klas IV-VI rywalizowali w sportowych konkurencjach indywidualnie oraz zespołowo. A oto wyniki sportowych potyczek:

Konkurencja indywidualne:

I miejsce- Świderczuk Sandra, Lewiński Kacper

II miejsce- Sawa Natalia, Sebastian Ufniarz

III miejsce-Wiktoria Hauzer, Mateusz Sokaluk

W Dniu Dziecka dopisała pogoda i humory zawodników. Wszyscy uczestnicy bawili się wyśmienicie dzielnie rywalizując w poszczególnych konkurencjach. Organizatorem sportowego turnieju była p. Beata Ładna. Zawody przeprowadzili uczniowie klasy VI. Opiekę nad uczniami sprawowali: p.Trojnara, p.Mikołajewicz oraz p.Sobkowicz.

Konkurs plastyczny dla klas 0 – III

W drugiej części obchodów Dnia Dziecka uczniowie z klas 0 – III obejrzeli bajkę pt: „Dzwonek, Dzwoneczek – Bestia z Nibylandii”. Następnie zadaniem dzieci było wykonanie rysunku do treści bajki. Najciekawsze prace zostały nagrodzone.

Komisja w składzie: Pani Agnieszka RemiśPani Alicja Lidkie przyznała nagrody następującym uczniom:

Oddział przedszkolny: Natalia Warchulska, Oliwia Kulik, Alek Hymol

Klasa I: Wiktoria Celegrat, Kinga Błaszczuk, Iga Zduńczuk

Klasa II: Emilia Mrozik, Anna Iwanejko, Nikola Banaszkiewicz

Klasa III: Zuzanna Kosut, Kacper Korzeniowski, Kacper Kozari

W tym dniu wszystkie dzieci z klas 0 – III otrzymały batony, które zostały zakupione z pieniędzy Rady Rodziców. Organizatorem konkursu był zespół wychowawców klas 0 – III. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Rudnik, p. Tarnawska, p. Hymol, p. Remiś oraz p. Lidkie.

Autor: Beata Ładna, Aleksandra Liwiak, Monika Hymol