IV Mikołajkowy Turniej Przedszkolaków 03.12.2014r.

Dnia 03 grudnia 2014 roku już po raz czwarty przeprowadzony został Mikołajkowy Turniej Przedszkolaków, którego głównym organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Wól – Kan” Wólka Kańska oraz Urząd Gminy w Rejowcu Fabrycznym przy współpracy z Zespołem Szkół w Lisznie. Turniej przygotowali nauczyciele – Tomasz Domański, Beata Żołnacz, Alicja Lidkie.

Celem turnieju było: promowanie atrakcyjnych i aktywnych form aktywności ruchowej, integracja oddziałów przedszkolnych oraz dobra zabawa w gronie rówieśników. Turniej i poszczególne konkurencje sportowe prowadził Tomasz Domański – główny organizator i pomysłodawca imprezy. Jego działania wspierali uczniowie klasy III gimnazjum: Kamila Troć, Natalia Kowalczyk, Klaudia Świetlicka, Aleksandra Liwiak, Natalia Ulman, Anita Łuczkiewicz, Szymon Oleszczuk. Oprawę muzyczną podczas imprezy zapewnił Bogdan Depta. W turnieju udział wzięły przedszkolaki z: Krasnego, Pawłowa, Wólki Kańskiej, Kaniego i Liszna. Konkurencje, w których zmierzyły swoje siły przedszkolaki to m.in.: czołganie przez tunel, skoki na piłce, rzut woreczkiem do celu, toczenie piłki. Wszystkie przedszkolaki okazały się niepokonane, dlatego też wszystkie oddziały uplasowały się na pierwszym miejscu. Wszystkie osoby biorące udział w turnieju otrzymały medale, a każdy z oddziałów puchar i pamiątkowy dyplom ze zdjęciem. Nie mogło zabraknąć również Mikołaja, który wręczył przedszkolakom upominki. Fundatorami tych nagród byli UKS „Wól – Kan” Wólka Kańska oraz Urząd Gminy w Rejowcu Fabrycznym. Opiekunowie otrzymali dyplomy z podziękowaniami za przygotowanie podopiecznych do turnieju.